Prokuratura Okręgowa w Olsztynie
i podległe prokuratury rejonowe

Przejdź do głównej treści strony Przejdź do zakładki ogłoszeń Przejdź do stopki strony
Baner przedstawiajacy panorame Olsztyna i flage PolskiBaner przedstawiajacy panorame Olsztyna i flage Polski

Prokuratura Okręgowa: ul. Dąbrowszczaków 12, 10-959 Olsztyn Pracujemy: od 7.30 do 15.30 Informacja: (89) 521 54 57 Sekretariat: (89) 521 54 00

Aktualności - Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

PO Olsztyn - Tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa

07.01.2021

                                                                                                   Olsztyn, dnia 7 stycznia 2021 r.

PO IV WOS 0610.1.2021

 

KOMUNIKAT

tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa

 

W dniu 5 stycznia 2021r. na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Południe w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn - 33-letniego Marcina W. i  34-letniego  Wojciecha M. podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30 grudnia 2020r. w godzinach wieczornych w Olsztynie na terenie ogródków działkowych. Przebywający tam dwa bezdomni mężczyźni, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu szereg ciosów butelka oraz metalową rurką, co w konsekwencji na skutek doznanych obrażeń skutkowało zgonem. Następnego dnia mężczyźni ci, przenieśli ciało pokrzywdzonego poza teren ogródków i tam porzucili, a następnie wyjechali do Trójmiasta.

Dzięki ogromnego zaangażowaniu i zdeterminowaniu funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w dniu 4 stycznia 2021r. mężczyźni zostali zatrzymani.

Prokurator Rejonowy Olsztyn-Południe przedstawił obu zatrzymanym zarzuty zabójstwa z art. 148§1kk. Podejrzani przyznali się do dokonania zarzucanego im czynu i w dniu 5 stycznia 2021r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Należy nadmienić, iż już wcześniej, gdyż w dniu 2 stycznia 2021r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 19-letniego Artura E., któremu zarzucono nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, tj. popełnienie przestępstwa z art. 162§1kk. Czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Rzecznik Prasowy

  Krzysztof Stodolny


WSTECZ

Ogłoszenia